Partitë politike, në pushtet dhe opozitë, vazhdojnë të kenë kundërshti lidhur me mënyrën se si duhet qasur dialogut, si dhe…
Kina ka hapur ‘thesin’ e investimeve në vendet e Ballkanit ndërsa përgatitet për një samit me 16 vende të BE…
17 persona janë vënë në pranga në Palermo dhe sipas mediave italiane, organizata kriminale kishte lidhje me Cosa Nostrën dhe…
Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të Pavarësisë së…
Me akuzën e tentativës për vrasje, policia italiane e qytetit të Milanos ka vënë nën pranga 4 persona dy shqiptarë…
Ata ishin në gjendje te kontrabandonin armë ushtarake dhe cigare, pastronin male me para, benin riciklim diamantesh dhe ari, trafikonin…
Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq po e pranon se pa u arritur marrëveshja përfundimtare Prishtinë-Beograd, shteti serb…
Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin tha se është shumë e vështirë dhe largët arritja e një kompromisi midis Beogradit…
Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili në një tekst autorial në “The Washington Post” kishte vlerësuar se Ballkani mund të…
Ministria e Arsimit e Kosovës ka pushuar nga puna një zyrtare të lartë, pasi dyshohet se është kapur duke vjedhur…
Ligji për ratifikimin e marrëveshjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë është rikthyer nga java e ardhshme për votim të…
Në pritjen e organizuar nga ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në shënim të ditës së pavarësisë së ShBA-së, Kryeministri…

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!