Delegacioni faktmbledhës i kryesuar nga Simon Mordue, po qëndron në Kosovë vetëm pak kohë pasi që kuvendi i Kosovës ratifikoi…
Një shqiptari i është bërë atentat në mes të Athinës. Mediat greke shkruajnë se një atentat me armë zjarri ka…
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha se BE-ja do të pranojë anëtare të reja vetëm kur të…
Në turqi mbahen së shpejti zgjedhjet parlamentare dhe partia kryesore opozitare e Turqisë e quajtur Partia Republikane Popullore ka shpallur…
Ndonëse kemi kaluar dhe po kalojmë shumë sfida për ta arritur liberalizimin e vizave, kjo nuk i ka bërë kosovarët…
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar ekspertët për fitimin e betejës ligjore në arbitrazh kundër kompanisë AXOS GMBH, e…
Pas marrjes së sigurive të vazhdueshme nga zyrtarë të nivelit të lartë të OKB-së dhe Maqedonisë, se Shkupi është i…
Gjermania i qëndron pas integritetit territorial të Kosovës dhe është kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve. Kështu ka thënë ambasadori gjerman…
Pas marrjes së sigurive të vazhdueshme nga zyrtarë të nivelit të lartë të OKB-së dhe Maqedonisë, se Shkupi është i…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se qeveria e Kosovës po përkushtohet për të arritur lëvizjen e lirë në…

Lajmet e fundit

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Show-biz

FOTO/ Xhensila e mrekullueshme, shikojeni në foton e fundit të postuar prej saj

Xhensila Myrtezaj sa vjen e bëhet edhe më e bukur. Ajo e vërteton këtë edhe në foton e publikuar së fundmi.  Edhe pse ka sjellë në jetë vajzën e saj të...