Diskutimi rreth ndryshimeve në Ligjin për shërbime mediatike audio dhe audiovizuale është shtyrë për të tretën herë radhazi. Shkak ka…
Një autobus me udhëtarë nga Kosova që ishte duke udhëtuar në Serbi, ka pësuar aksident dhe si pasojë, të paktën…
Maqedonia është një shtet ku punësimet bëhen në bazë të librezës partiake dhe jo sipas meritokracisë, një shtet ku administratorët…
Edhe pse kanë kaluar katër ditë ende nuk dihet fati i policëve të humbur në Kosovë. Ndërkohë policia e Kosovës bën…
2 Maji shënon plot  19 vite që nga vrasja e 116 civilëve të pafajshëm nga forcat serbe. Sot e asaj dite…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se çdo punëtor në Kosovë sot vlerësohet më shumë se në të kaluarën dhe…
3 shqiptarë do të konkurrojnë në zgjedhjet lokale të 3 Majit në Britani shqiptare për këshilltarë, dy prej cilëve janë…
Gjykata Kushtetuese në Kosovë tha të hënën se ligji për ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e…
Në momentin kur do të ndodhë transformimi i FSK-së në Ushtri të Kosovës, minimum edhe 200 serbë do të punësohen…
Vendet anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit kanë përçarje të thellë sa i përket Kosovës. Tani në Nju-Jork po…

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...