Me akuzën e tentativës për vrasje, policia italiane e qytetit të Milanos ka vënë nën pranga 4 persona dy shqiptarë…
Ata ishin në gjendje te kontrabandonin armë ushtarake dhe cigare, pastronin male me para, benin riciklim diamantesh dhe ari, trafikonin…
Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq po e pranon se pa u arritur marrëveshja përfundimtare Prishtinë-Beograd, shteti serb…
Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin tha se është shumë e vështirë dhe largët arritja e një kompromisi midis Beogradit…
Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili në një tekst autorial në “The Washington Post” kishte vlerësuar se Ballkani mund të…
Ministria e Arsimit e Kosovës ka pushuar nga puna një zyrtare të lartë, pasi dyshohet se është kapur duke vjedhur…
Ligji për ratifikimin e marrëveshjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë është rikthyer nga java e ardhshme për votim të…
Në pritjen e organizuar nga ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në shënim të ditës së pavarësisë së ShBA-së, Kryeministri…
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev e vlerëson si historik vendimin e BE-së për negociatat e pranimit. Zaev i tha DW se…
Policia e Kosovës, në bashkëpunim më shërbimin inteligjent, ka arrestuar të premten pjesën tjetër të grupit të kosovarëve që në…
SHBA dëshiron që Beogradi dhe Prishtina zyrtare të arrijnë zgjidhjen me kompromis të çështjes së Kosovës, ndërsa ky është viti…
Dërgo SMS në numrin 55001 me tekst “Aurora” për ta ndihmuar atë. Aurora është një vajzë 18 vjeçe dhe është…

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!