Gjermania i qëndron pas integritetit territorial të Kosovës dhe është kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve. Kështu ka thënë ambasadori gjerman…
Pas marrjes së sigurive të vazhdueshme nga zyrtarë të nivelit të lartë të OKB-së dhe Maqedonisë, se Shkupi është i…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se qeveria e Kosovës po përkushtohet për të arritur lëvizjen e lirë në…
Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kanë rënë dakord me armiqtë për të krijuar…
Britania e Madhe është duke menduar të shfrytëzojë samitet ndërkombëtare për të lançuar një strategji të përgjithshme kundër fushatës dezinformuese…
Me rastin e 10-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes shtetit të Gjermanisë dhe Kosovës, ambasadori gjerman Christian Heldt ka…
Sulmet dhe kërcënimet ndaj gazetarëve në Maqedoni kanë vazhduar edhe gjatë qeverisjes së re, por për dallim nga qeverisja e…
Policia greke ka arritur të vendosë në pranga anëtarët e një grupi të madh të trafikut të marijuanës dhe kokainës…
Autoritetet në Kosovë dhe në Serbi, tashmë janë të vetëdijshme se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dy vendeve…
Nga një operacion I ndërmarr nga policia greke në Janinë, Rodos dhe Athinë për urdhër-arreste të lëshuara nga prokuroria për…

Lajmet e fundit

Si e morën shqiptarët kontrollin e drogës në Britani!

Aktualitet

Si e morën shqiptarët kontrollin e drogës në Britani!

Mafia shqiptare ka marrë nën kontroll tregun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur “modelin Amazon”, sipas ekspertëve kriminalistikë atje. Ata marrin përfitimet maksimale duke ofruar produkte me cilësi të...

Tregu i sigurimeve më i varfëri në Europë, ja si mund të nxitet

Aktualitet

Tregu i sigurimeve më i varfëri në Europë, ja si mund të nxitet

Flet Drejtori i Përgjithshëm i SIGAL UNIQA, z. Avni Ponari Mungesa e legjislacionit, por edhe mentaliteti i vjetër i shqiptarëve, i trashëguar nga komunizmi, ku shteti duhej të kujdesej për këdo...

Burg për avokatët që dyshohet se morën 2 mijë euro

Aktualitet

Burg për avokatët që dyshohet se morën 2 mijë euro

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën “arrest me burg”, për avokatët Donata Lepenica dhe Yzeir Bala. Gjithashtu ka lënë me “arrest shtëpie”, avokatin Medi Naksi. Donata Lepenica kishte marrë para...