Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vazhduar presionin ndaj pjesëtarëve serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, edhepse deklaratat e…
Raportimet se në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë do të përfshihen edhe shtete tjera të mëdha, po i mohon ambasadori…
Një sherr masiv ka ndodhur orët e para të së dielës në një lokal në Isarvorstadt (Mynih, Gjermani), ku një…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në magjistralen Suharekë-Duhël ku kanë humbur jetën pesë persona ndër ta tre fëmijë,…
Revista më e vjetër diplomatike në Holandë “Diplomat”, ballinën e numrit të saj më të ri ia ka kushtuar Presidentit…
Ndonëse është e dedikuar për njerëz, ambulanca e qytetit të Istogut në Kosovë po shfrytëzohet edhe nga kafshët. Indeksonline ka…
Katër nga të akuzuarit për vrasjen në Reçicë të Tetovës në fillim të muajit prill, dënohen me nga 4 muaj…
Partitë opozitare po vazhdojnë të kundërshtojnë përfshirjen në ekipin negociator të dialogut me Serbinë. Ata tashmë janë shprehur të bindur…
Është mbajtur sot në Prishtinë Asambleja e Jashtëzakonshme e Federatës së Futbollit në Kosovë ku është zgjedhur presidenti i ri,…
Antidroga italiane ka prezantuar në parlament raportin e saj për vitin 2017 në të cilin konstatohet rritje e aktivitetit të…
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka deklaruar se Maqedonia do të marrë ftesë për anëtarësim në NATO…
Zëvendës presidenti amerikan Mike Pence, ka uruar kryeministrinë Maqedonisë Zoran Zaev për marrëveshjen me Greqinë, me të cilën arriti të…

Lajmet e fundit

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!