Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq po e pranon se pa u arritur marrëveshja përfundimtare Prishtinë-Beograd, shteti serb…
Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin tha se është shumë e vështirë dhe largët arritja e një kompromisi midis Beogradit…
Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili në një tekst autorial në “The Washington Post” kishte vlerësuar se Ballkani mund të…
Ministria e Arsimit e Kosovës ka pushuar nga puna një zyrtare të lartë, pasi dyshohet se është kapur duke vjedhur…
Ligji për ratifikimin e marrëveshjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë është rikthyer nga java e ardhshme për votim të…
Në pritjen e organizuar nga ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në shënim të ditës së pavarësisë së ShBA-së, Kryeministri…
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev e vlerëson si historik vendimin e BE-së për negociatat e pranimit. Zaev i tha DW se…
Policia e Kosovës, në bashkëpunim më shërbimin inteligjent, ka arrestuar të premten pjesën tjetër të grupit të kosovarëve që në…
SHBA dëshiron që Beogradi dhe Prishtina zyrtare të arrijnë zgjidhjen me kompromis të çështjes së Kosovës, ndërsa ky është viti…
Dërgo SMS në numrin 55001 me tekst “Aurora” për ta ndihmuar atë. Aurora është një vajzë 18 vjeçe dhe është…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion 14 anëtarësh, ish-ushtarakë dhe civilë, nga vende…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev vlerësoi pozitivisht marrëveshjen rreth çështjes së emrit.…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!