Në margjinat e Asamblesë së  6-të të Fondit  Global të Mjedisit (GEF) e cila po  mbahet në Da Nang të…
Lidhje Demokratike e Kosovës nuk po pajtohet assesi që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të vazhdojë dialogun me Serbinë. LDK…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për fillimin e fazës së fundit të dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet…
Drejtoresha për Ballkanin në kuadër të Komisionit Evropian, Genoveva Ruiz-Calavera, po qëndron në Prishtinë për të parë deri ku Kosova…
Asociacioni i komunave me shumicë serbe është një sfidë shumë e madhe e Kosovës.  Derisa pala serbe vazhdimisht po insiston…
Udhëheqësi i delegacionit të Kosovës për bisedimet teknike me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se dialogu me Serbinë nuk ka…
Qytetarët serbë janë mbledhur në Gazimenstan për festën e Vidovdanit. Ajo që ka rënë në sy janë parullat nacionaliste, bluzat…
Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, nuk ka leje të hyjë në Kosovë për të marrë pjesë në festën e…
Ditën e nesërme do të zhillohet një protestë në Beograd kundër zhvillimit në Bruksel të bisedimeve Kosovë-Serbi. Lajmin e kanë…
Komisioni Evropian në ditët në vijim pritet ta publikojë rekomandimin për heqjen e vizave për kosovarët, megjithatë vlerësohet se liberalizimi…
Numri një i Ambasadës amerikane në Prishtinë, Greg Delawie, u ka dhënë zjarr përpjekjeve që për synim kanë unifikimin e…
Athina është përfshirë na reshje të dendura shiu që shkaktuan përmbytje në disa zona të kryeqytetit grek. Mbrojtja civile raportoi…

Lajmet e fundit

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Sport

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e tij para ndeshjes kundër Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, tha se duhet fitoja me patjetër kundër djemve të MekLish. Në fjalën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!