Ka vdekur sot, para pak orësh konsuli i Kosovës ne Mal të Zi, Xhafer Ahmeti. Ahmeti mësohet të ketë pasur…
Tri ditë pasi i kishte mbushur 18 vjet, Donjeta Cenaj, nga fshati Jagodë i komunës së Klinës, kishte dalë nga…
Maqedonia ka vite që ka mbetur peng i emrit, e cila e ka penguar në proceset integruese në BE dhe…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se kufijtë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ekzistojnë dhe për këtë…
Tragjedi ne nje familje ne Maqedoni. Ngjarja e rende ka ndodhur dje pasdite ne Veles, ku zjarri ne banese ka…
Ka marrë refuzimin ftesa e presidentit Hashim Thaçi bërë opozitës për t’u përfshirë në fazën finale të dialogut me Serbinë,…
Ministria e Financave ka ulur shpenzimet për udhëtime zyrtare jashtë vendit. Ky vendim ka ardhur pas raportimeve të shumta në…
Shteti i Liberisë ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, raportojnë mediat e Serbisë. Ministri i Jashtëm i Liberisë, Gbezongar…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar datën se kur do të merret vendimi i mundshëm për të…
Më në fund Maqedonia ka ratifikua marrëveshja e emrit me Greqinë. Kuvendi e miratoi marrëveshjen me 69 vota pro dhe…
"Kam obligim kushtetues ta përfaqësoj Kosovën dhe t’i prij dialogut deri në fund”, ka thënë presidenti Hashim Thaçi në një…
Alona Fischer-Kamm, ambasadorja e Izraelit, rezidente në Serbi, por që është ambasadore edghe në Kosovë dhe në Malin e Zi,…

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!