Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur…
Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka theksuar se ndarja e Kosovës do…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me homologun e tij Serb, Aleksandër Vuçiç tha se takimi ishte i vështirë.…
Ka filluar takimi i përbashkët ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për…
Presidenti i Republikës se Kosovës, Hashim Thaçi e ka hequr fjalën kompromis kur ka folur për raundin e parë të…
Të hënën dhe të martën është mbledhja e ministrave të jashtëm të  BE kurse të enjten dhe të premten mbledhja…
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha para qindra të rinjve në kuvendin zgjedhor në Vushtrri se liberalizimi…
Ramush Haradinaj është rizgjedhur kryetar i AAK-së, pa asnjë votë kundër, në Kuvendin e VIII zgjedhor të kësaj partie. Ai…
Profesori i njohur amerikan, George Friedman, ne një analize te ditëve te fundit jep alarmin për te ardhmen qe e…
Qeveria e futbollit botëror, FIFA ka hapur edhe zyrtarisht një hetim mbi mënyrën e festimit të golave nga ana e…
Sot në Bruksel takimi Thaçi – Vuçiç, koha për finalen Kosova dhe Serbia vazhdojnë dialogun në nivel të lartë politik…
Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, është shprehur se në samitin që do të mbahet në Bruksel më 11 dhe 12…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!