Pas rreth 8 orësh negociatash, Eurogrupi ka arritur një marrëveshje në parim për daljen e Greqisë nga programi i ndihmës,…
Ndërsa 2018-a shënon 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, në mendje të vijnë mijëra refugjatë që u detyruan të largohen…
Behghet Pacolli, pa qenë ministër i Jashtëm, pretendonte se shumicën e njohjeve për Kosovën i kishte siguruar vetë. Ndërsa kur…
Njohësit e çështjeve politike në vend e konsiderojnë thirrjen e presidentit Thaçi për një ekip negociator, si thirrje të vonuar.…
Ka vdekur sot, para pak orësh konsuli i Kosovës ne Mal të Zi, Xhafer Ahmeti. Ahmeti mësohet të ketë pasur…
Tri ditë pasi i kishte mbushur 18 vjet, Donjeta Cenaj, nga fshati Jagodë i komunës së Klinës, kishte dalë nga…
Maqedonia ka vite që ka mbetur peng i emrit, e cila e ka penguar në proceset integruese në BE dhe…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se kufijtë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ekzistojnë dhe për këtë…
Tragjedi ne nje familje ne Maqedoni. Ngjarja e rende ka ndodhur dje pasdite ne Veles, ku zjarri ne banese ka…
Ka marrë refuzimin ftesa e presidentit Hashim Thaçi bërë opozitës për t’u përfshirë në fazën finale të dialogut me Serbinë,…
Ministria e Financave ka ulur shpenzimet për udhëtime zyrtare jashtë vendit. Ky vendim ka ardhur pas raportimeve të shumta në…
Shteti i Liberisë ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, raportojnë mediat e Serbisë. Ministri i Jashtëm i Liberisë, Gbezongar…

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!