Tri ditë pasi i kishte mbushur 18 vjet, Donjeta Cenaj, nga fshati Jagodë i komunës së Klinës, kishte dalë nga…
Maqedonia ka vite që ka mbetur peng i emrit, e cila e ka penguar në proceset integruese në BE dhe…
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se kufijtë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ekzistojnë dhe për këtë…
Tragjedi ne nje familje ne Maqedoni. Ngjarja e rende ka ndodhur dje pasdite ne Veles, ku zjarri ne banese ka…
Ka marrë refuzimin ftesa e presidentit Hashim Thaçi bërë opozitës për t’u përfshirë në fazën finale të dialogut me Serbinë,…
Ministria e Financave ka ulur shpenzimet për udhëtime zyrtare jashtë vendit. Ky vendim ka ardhur pas raportimeve të shumta në…
Shteti i Liberisë ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, raportojnë mediat e Serbisë. Ministri i Jashtëm i Liberisë, Gbezongar…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar datën se kur do të merret vendimi i mundshëm për të…
Më në fund Maqedonia ka ratifikua marrëveshja e emrit me Greqinë. Kuvendi e miratoi marrëveshjen me 69 vota pro dhe…
"Kam obligim kushtetues ta përfaqësoj Kosovën dhe t’i prij dialogut deri në fund”, ka thënë presidenti Hashim Thaçi në një…
Alona Fischer-Kamm, ambasadorja e Izraelit, rezidente në Serbi, por që është ambasadore edghe në Kosovë dhe në Malin e Zi,…
Marrëveshja midis qeverive të Greqisë dhe Maqedonisë për ndryshimin e emrit të ish republikës jugosllave ka hyrë në procedurë parlamentare…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!