Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar për nënshkrimin e marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë. “Urime për nënshkrimin…
Juristi dhe ligjëruesi në Universitetin e Prishtinës, Vigan Qorrolli, ka thënë se Kosova ende ka sfida serioze që kanë të…
Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes policisë dhe një…
“Një ditë historike për dy vendet”, kështu e vlerësoi Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe…
"Duhej shumë kohë dhe shumë rrugë për të kaluar për të arritur në vendin ku ndodhemi sot”. Kështu u shpreh…
Misioni mbaroi! Sipas përfytyrimeve të Shoqatës së Bundeswehrit mandati i trupave gjermane nuk nevojitet të zgjatet më përtej vitit 2019.…
Pas 27 viteve mbyllet një kapitull me shumë negociata. Arrihet marrëveshja historike mes Greqisë dhe Maqedonisë për emrin e saj…
Sot pritet që Greqia dhe Maqedonia të nënshkruajnë marrëveshjen për emrin. Dëshmitarë të kësaj ngjarje të rëndësishme do të jetë…
Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ka ndërruar jetë pas betejës me një sëmundje të rëndë. Ka…
Në mungesë të propozimit të tre emrave nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, javën e kaluar - Kuvendi i…
Nxënësit e gjimnazit “Hasan Nahi” të cilët përfaqësuan Republikën e  Kosovës në Olimpiadën “Genius 2018” në Amerikë zënë vendin e…
Kryeministri grek Alexis Tsipras është në pritje të votimit, që zë vend një ditë para takimit të dy ministrave të…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!