Gazeta greke “Kathimerini” ka publikuar pamjet e vrasjes së John Macris, bosit australian të mafies që jetonte në Greqi, i…
Beograd, 6 nëntor – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Serbia nuk do t’i parashtrojë notë proteste…
Historia të mbetet histori! Kancelari austriak, Sebastian Kurz që ndodhet për vizitë në Ballkan bën thirrje në Beograd për lënien…
Emrat e karateistëve kosovarë janë paraqitur në listën e pjesëmarrësve të kampionatit botëror të karatesë, që të martën (sot) nis…
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Beograd, ku është takuar me presidentin serb, Aleksander Vuçiq.…
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Kosovë, Kurz do të pritet…
Komandati i KFOR’it, gjenerali Salvatore Couci, po cilëson se situata e sigurisë në Kosovë është stabile, mirëpo e ndjeshme. Në…
Refuzimi i shumicës parlamentare që të diskutohet për amendamentet e propozuara nga opozita shqiptare lidhur me ndryshimin e një përkufizimi…
Rreth 2 milionë euro pajisje dhe teknologji e Bundeswehr-it, i janë dhuruar Kosovës nga Gjermania. Lajmin për këtë e ka…
Rreth 2 milionë euro pajisje dhe teknologji e Bundesëehr-it, i janë dhuruar Kosovës nga Gjermania. Lajmin për këtë e ka…
Kancelari austriak, Sebastian Kurz viziton të hënën Beogradin, ndërsa të martën qëndron në Kosovë, ku priten takime me presidentin e…
CIA parashikon që Bashkimi Evropian do të shkatërrohet deri në vitin 2025. Portali i gjeopolitikës analizuese “Stratfor”, më e njohura…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!