Është fjala pikërisht për ish-ministrin e Drejtësisë, Mihajlo Manevski, një ndër protagonistët e megaskandalit të përgjimeve që nxori sheshit brishtësinë…
Berat Thaçi, analist politikash në Institutin GAP thotë për KosovaPress se projektbuxheti në parim mbetet një buxhet i asfaltit, ngase…
​Idetë e shqiptarëve dhe serbëve për t’i bashkuar trojet që historikisht i kanë njohur të tyre, janë ide të vjetërsuara.…
Sot në Luginën e Preshevës mbahen zgjedhjet e Këshillit Nacional të Shqiptarëve, i cili merret ekskluzivisht me çështjet e shqiptarëve…
Flamuri i Kosovës është vendosur mes flamujve të shumë vendeve të tjera të botës në katedralen “Notre-Dame” të Parisit, në…
Mediat e Serbisë kanë thënë se Zoran Millojeviqi, i njohur si Zela, është një nga përfituesit kryesorë të tregtisë me…
Tema e rrezikut nga ndotja e ajrit është rikthyer në qendër të diskutimeve në Kosovë ku numri i fëmijëve me…
Në një dokument top sekret të Serbisë të siguruar nga “Bota sot”, nga një ish zyrtar i lartë i Kosovës…
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, i ka bërë thirrje publike Avokatit të Popullit të shkojë dhe të shohë gjendjen e…
Pas dy ditë debati, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur ta miratojnë rezolutën e propozuar nga Lidhja Demokratike…
Ndërtimtaria në Kosovë, mund të jetë sektori më i lehtë për t’u punësuar, por vazhdon të jetë vendi i punës…
Rezoluta për korrigjim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë nuk është votuar nga partitë në mazhorancë në Kosovë, pasi sipas…

Lajmet e fundit

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Globi

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë për marrëdhënien e saj me ish-presidentin...

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Aktualitet

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin e Beratit, pranë Spitalit Rajonal. Foshnja është lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator. Edhe pse nuk dihen ende shkaqet e...

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Aktualitet

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Një gjykatë në Angli ka dënuar me 17 vite e 6 muaj burg në total një shqiptar dhe bashkëpunëtorin e tij britanik pasi janë shpallur fajtorë për trafik kokaine. Gjykata në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!