Ndërtimtaria në Kosovë, mund të jetë sektori më i lehtë për t’u punësuar, por vazhdon të jetë vendi i punës…
Rezoluta për korrigjim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë nuk është votuar nga partitë në mazhorancë në Kosovë, pasi sipas…
Kuvendi i Kosovës nuk ka votuar rezolutën kundër idesë së hedhur nga Presidenti Thaçi për korrigjimin e kufijve. Rezoluta e…
Një përplasje me armë mes dy familjeve shqiptare në Kumanovë i ka marrë jetën 1 personi dhe ka lënduar 4…
Bruce Dickinson, këngëtari kryesor i heronjve britanikë muzikës heavy metal, Iron Maiden, do t'i jepet titulli i qytetarit të nderit…
Drejtori i Njësisë për Bashkëpunim Ndërkombëtar i Policisë së Serbisë, Millan Dimitrijeviq, tha se anëtarësimi i Kosovës në organizatën ndërkombëtare…
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz javën tjetër do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Të martën ai do të…
Dy familje shqiptare në Kumanovë janë përfshirë në një konflikt me armë mbrëmjen e të mërkurës duke krijuar një skenë…
Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Bujar Nerjovaj, ish – drejtor i Drejtorisë Komunale të…
Kreu i INTERPOL-it serb, Milan Dimitrijeviç, ka reaguar ndaj mundësisë që Kosova të anëtarësohet në asamblenë e INTERPOL-it, më 20…
Disa fotografi të rralla me ngjyra të Prishtinës dhe Prizrenit të vitit 1913 janë publikuar në një faqe në Facebook,…
Të paktën 5 shqiptarë kanë mbetur të plagosur në Kumanovë të Maqedonisë si pasojë e përplasjeve me armë zjarri mes…

Lajmet e fundit

Fshehu fëmijën në bagazh, burgoset nëna franceze

Globi

Fshehu fëmijën në bagazh, burgoset nëna franceze

Një nënë franceze e cila mbajti fëmijën e saj në një makinë të mbushur plot me krimba, është dënuar me pesë vite burg. Rosa-Maria Da Cruz fshehu vajzën e saj...

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”

Aktualitet

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”

Fiks Fare evidentoi këtë situatë e cila ka kohë që vazhdon, ata që vuajnë nga sëmundjet që prekin eshtrat e trupit nuk gjejnë zgjidhje. Emisioni Fiks Fare e solli këtë problematikë...

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Globi

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë për marrëdhënien e saj me ish-presidentin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!