Disa fotografi të rralla me ngjyra të Prishtinës dhe Prizrenit të vitit 1913 janë publikuar në një faqe në Facebook,…
Të paktën 5 shqiptarë kanë mbetur të plagosur në Kumanovë të Maqedonisë si pasojë e përplasjeve me armë zjarri mes…
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vlladimir Gjorçev i njohur për nacionalizmin e tij prej vitesh kundër shkollave shqipe, sot në Kuvend ka…
Për shumë orë me radhë, deputetët e parlamentit të Kosovës i bën thirrje njëri tjetrit për një konsensus rreth bisedimeve…
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj tha ot para ligjvënësve kosovar se  ky debat mund…
Tash është koha e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë Presidenti Hashim Thaçi në kryeqytetin bjellorus. Presidenti Thaçi po qëndron…
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka thënë se nuk mund të japë detaje specifike rreth propozimit të tij për zgjidhjen…
Përpjekjet e shqiptarëve për të kërkuar azil në Bashkimi Europian duke kaluar përmes Kosovës, kanë shtyrë policinë të rikthejë kontrollet…
Nga Jakup Krasniqi Mediet tona dje, më 29 tetor 2018, njoftuan publikun se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës…
“Komandantët” që janë në krye të tri institucioneve kryesore të vendit nuk janë takuar nga Jack Smith, njeriu që udhëheq…
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka kërkuar nga kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, që Izraeli të njohë shtetin e Kosovës. Kjo…
Zbulohet një tjetër laborator droge. Laboratori i drogës është zbuluar në qytetin e Tetovës, Maqedoni. Zyrtarisht bëhet e ditur se,…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!