Është sulmuar me gurë të hënën në mbrëmje në Krushevc të Serbisë një autobus nga Kosova që për destinacionin kishte…
Nga Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë i është thënë dje gazetës “Zëri” se nuk ekziston asnjë afat dhe kohë…
Nxënësit e shkollave të mesme dhe policia greke janë përleshur sot gjatë protestave masive në qendër të Athinës, raporton Anadolu…
Ngjarja e djeshme në Bularat të Gjirokastrës, duket se ka acaruar marrëdhëniet Greqi-Shqipëri. Sot në një deklaratë për mediat në…
Në burgun e Shutkës në Shkup mësohet se ka rënë një zjarr, ku për pasojë kanë mbetur 4 persona të…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka lutur të gjitha partitë opozitare të japin mesazhe pozitive për liberalizimin e vizave,…
Është mbajtur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, ku është vendosur që më 31 tetor të mbahet seanca e jashtëzakonshme për…
Një person është arrestuar dje në Deçan, pasi i njëjti ka therur me thikë një person. Policia ka njoftuar se…
Kosova po merr goditje të fortë nga një numër i madh i shteteve të Bashkimit Evropian në fazën e fundit…
Opozita ka thirrur një tjetër seancë të jashtëzakonshme në përpjekje për t’ia vendosur me rezolutë presidentit Thaçi vijat e kuqe…
Presidenti rus, Vladimir Putin ka lëshuar një paralajmërim të ‘ashpër’ ndaj përpjekjes së Kosovës që të krijojë ushtrinë. Sipas Moskës…
Shpesh herë Kylie Jenner poston në rrjetet sociale foto në të cilat tregon ngjashmërinë e të bijës së saj Stormi…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!