Aktori shqiptar i humorit, Visjan Ukcenaj, i cili është bërë i njohur nga emisioni humoristik “Apartamenti 2XL”, është bërë baba…
Ndërsa në Kosovë mbahet seanca e jashtëzakonshme për emërimin e Ekipit Negociator për Normalizimin e Marrëdhënieve në mes të Republikës…
Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI) ka bërë një deklaratë në lidhje me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm, brenda…
Vrasja që ka ndodhur ditën e sotme në orë e para të mëngjesit i janë shtuar disa pista të tjera…
Disa të shtëna raportohet se janë dëgjuar brenda ambienteve të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. Nga të dhënat e para bëhet…
Një shtetas kosovar është arrestuar në pikën kufitare në Morinë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika. Valdrin Nikqi,…
Kryeministri i Kosovës Ramush Hradinaj ka folur sot në Parlamentin e Kosovës ku është duke u zhvilluar seanca e jashtëzakonshme…
Disa të shtëna raportohet se janë dëgjuar brenda ambienteve të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. Nga të dhënat e para bëhet…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka njoftuar të gjithë të pranishmin në sallën e Kuvendit të Kosovës, se…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse opozita nuk merr pjesë në seancë, kjo nuk e ndihmon Kosovën.…

Lajmet e fundit

Policia greke: Në 6 muaj u kapën 6 ton kanabis nga Shqipëria

Bota Shqiptare

Policia greke: Në 6 muaj u kapën 6 ton kanabis nga Shqipëria

Autoritetet greke thonë se në gjysmën e parë të këtij viti, ka sekuestruar më shumë se gjashtë tonë kanabis, me prejardhje kryesisht nga Shqipëria. Në raportin gjashtëmujor, të publikuar të martën...

Zhduken dy motrat adoleshente në Durrës, nëna jep alarmin

Aktualitet

Zhduken dy motrat adoleshente në Durrës, nëna jep alarmin

Dy motra në Durrës rezultojnë të zhdukura. Denoncimin në polici e ka bërë nëna e dy vajzave adoleshente, njëra 19 vjeç me inicialet S.P dhe vajza tjetër 16 vjeç me...

Merkel: BE dhe Britania janë larg marrëveshjes për “Brexit”

Globi

Merkel: BE dhe Britania janë larg marrëveshjes për “Brexit”

“Ne ende nuk e dimë se çfarë po kërkoni realisht”; kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëron se BE-ja dhe Mbretëria e Bashkuar janë ende larg marrëveshjes ndërsa i kërkon Theresa May...