Presidenti rus, Vladimir Putin ka lëshuar një paralajmërim të ‘ashpër’ ndaj përpjekjes së Kosovës që të krijojë ushtrinë. Sipas Moskës…
Shpesh herë Kylie Jenner poston në rrjetet sociale foto në të cilat tregon ngjashmërinë e të bijës së saj Stormi…
Në fillim të muajit tetor në Novi Sad të Serbisë ishin rrahur brutalisht dy kosovarë. Brendon Gigollaj e Çlirim Maloku…
Fluskat e para të borës kanë filluar ta mbulojnë qytetin e Istogut. E se gjatë vikendit do të bie borë,…
Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësim për çështjen e liberalizimit të vizave. Deputetja e kësaj lëvizjeje, Fitore Pacolli, në një konferencë…
Në kohën kur temë kryesore është “korrigjimi i kufijve” Kosovë-Serbi, ish-ndërmjetësuesi i dialogut teknik në mes Kosovës dhe Serbisë, Robert…
Një delegacion i Republikës së Kosovës nga Ministria e Punëve të Jashtme i udhëhequr nga drejtori i Komunikimit dhe diplomacisë…
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka bërë të ditur se një pjesë e stafit të ministrisë brenda…
Kreu i zyrës ndërlidhëse të NATO-s në Serbi, Cesar Marineli, ka thënë se trupat e NATO-së nuk do të tërhiqen…
Është dënuar me dy vite dhe burgun do t’i duhet ta nisë vetëm pas pak vitesh. Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla…
Një shqiptar është plagosur me thikë pasi u sulmua nga një bashkatdhetar i tij. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur…
Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë tha se që nga tetori i vitit 1999 janë dënuar 39 persona për…

Lajmet e fundit

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Aktualitet

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Një aksident i veçantë ka ndodhur në Tiranë. Dy motorë janë përplasur midis tyre dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e tyre, njëri prej të cilëve pa leje drejtimi. “Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!