Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, mori pjesë në debatin e "Asociacionit të Parlamenteve Evropiane" në Strasburg, ku mbajti fjalë…
Një zjarr i madh ka përfshirë zonën Halkidiki orët e para të mëngjesit, ndërsa vazhdon pa rezultat beteja me flakët…
Pas dorëheqjes dhe largimit nga posti i ministrit të Jashtëm, Niko Kotzias, ka nisur të flas pa rezerva diplomatike, kur…
Tre persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e shqiptarit më 12 tetor në Australi. Dy prej personave të rënë…
Sa i përket procesit të dialogut Kosovë-Serbi, administrata amerikane nuk ka vija të kuqe. Por, megjithatë, ajo paralajmëron se nuk…
Më 11 nëntor, nëse gjithçka shkon sipas planit, në Paris do takohen presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk po zmbrapset nga ideja e tij për “korrigjim të kufijve” me Serbinë, pavarësisht se…
Presheva, një komunë me rreth 30 mijë banorë, ku 90% e tyre janë shqiptarë. Shtëpitë karakteristike me çati të kuqe,…
Deputeti i CDU-së, subjektit politik të kancelares gjermane Angela Merkel, Peter Bajer, i ka bërë të qartë sot në Beograd…
Policia e rajonit të Prishtinës konfirmoi për Kosova Press për një rrahje që ka ndodhur sot rreth mesditës e ku…
Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në kabinetin e tij e priti në takim pune përfaqësuesin…
Ministrja e Integrimit Evropian në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha është takuar me David McAllister, i cili është kryesues i…

Lajmet e fundit

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Aktualitet

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë arrestuar edhe dy shtetas të tjerë me lëndë narkotike dhe armë...

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Aktualitet

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Kanë nisur reshjet e para të dëborës në qarkun e Korçës. Prej dy orësh kanë nisur reshjet e para në këtë qytet, ndërsa deri tani nuk raportohet për bllokim rrugësh. Kjo...

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!