Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë tha se që nga tetori i vitit 1999 janë dënuar 39 persona për…
Në Kosovë, sipas statistikave të organeve të rendit, brenda një viti raportohen mesatarisht 1 mijë e 300 raste të dhunës…
Asaj i kujtohet fare mirë dashuria e parë dhe puthjen e parë e konsideron zbulim. Nuk flet shpesh për dashurinë,…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar kancelarin austriak Sebastian Kurz dhe homologun e tij malazias, Dushko Markoviç dhe presidentin e këtij…
Kuvendi komunal i Mitrovicës ka miratuar propozimin për ndërtimin e shtatores të heroit Legjendar Adem Jashari në këtë qytet. Njoftimin…
Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dalë në konkluzion që Italia ka shkelur të drejtat e…
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, mori pjesë në debatin e "Asociacionit të Parlamenteve Evropiane" në Strasburg, ku mbajti fjalë…
Një zjarr i madh ka përfshirë zonën Halkidiki orët e para të mëngjesit, ndërsa vazhdon pa rezultat beteja me flakët…
Pas dorëheqjes dhe largimit nga posti i ministrit të Jashtëm, Niko Kotzias, ka nisur të flas pa rezerva diplomatike, kur…
Tre persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e shqiptarit më 12 tetor në Australi. Dy prej personave të rënë…
Sa i përket procesit të dialogut Kosovë-Serbi, administrata amerikane nuk ka vija të kuqe. Por, megjithatë, ajo paralajmëron se nuk…
Më 11 nëntor, nëse gjithçka shkon sipas planit, në Paris do takohen presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!