Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm, për pezullim të vendimit për ngritjen e pagave të zyrtarëve shtetërorë. Kreu…
Athina dhe Shkupi pritet që të arrijnë marrëveshjen më të madhe midis tyre që do të mbyllë një konflikt dhjetëravjeçar…
Kroacia dhe Serbia kanë forcat e veta ajrore, ndërsa Mali i Zi është futur nën ombrellën e NATO-s. Po ku…
Ambasada britanike në Kosovë, përmes një video mesazhi ka kujtuar ndërhyrjen e trupave tokësore të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë…
Me një ceremoni të organizuar nga shteti, është bërë zbulimi pllakës memorialë për ushtarët e KFOR-it të cilat kanë humbur…
Në ditën e 19-vjetorit të çlirimit, kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në zyrën e tij zëvendës ndihmës sekretarin e NATO’s,…
Një autobus i Linjës Gjilan-Prishtinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Pasagjerët janë evakuuar nga autobusi derisa është vështirësuar…
Një shqiptar nga Kosova, Florim Shehu është kthyer në hero të banorëve të komunës së vogël të Change-s, pasi shpëtoi…
Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë (DSS), Millosh Jovanoviq, tha sot se është e pamundur që Serbia ndjek politikën “Edhe…
Nga Beqir SINA - New York City Automjetet ultra luksoz, me simbolet më të spikatura shqiptare - kuq e zi,…

Lajmet e fundit

Pezullohen rreth 150 patentë shoferë, shumica e shtetasve të Kosovës

Aktualitet

Pezullohen rreth 150 patentë shoferë, shumica e shtetasve të Kosovës

Radarët e policisë rrugore po “bëjnë namin” në Shqipëri, ku viktimë e tyre kanë rënë edhe shumë shtetas të huaj. Sipas statistikave të Policisë Rrugore në Shqipëri, deri më tani gjatë...

Do udhëtoni jashtë Shqipërisë? Ja sa duhan, alkool dhe kafe mund të merrni me vete

Aktualitet

Do udhëtoni jashtë Shqipërisë? Ja sa duhan, alkool dhe kafe mund të merrni me vete

Dogana shqiptare ka përgatitur një sqarim për qytetarët që do të dalin nga pikat kufitare shqiptare, se cilat produkteve si duhan, pije alkoolike dhe kafe dhe në ç'masë lejohen. Sipas Doganës...

Kush janë dy të arrestuarit? Ishin kthyer në tmerrin e Dibrës!

Aktualitet

Kush janë dy të arrestuarit? Ishin kthyer në tmerrin e Dibrës!

Policia e Dibrës ka shkatërruar një grup që merrej vjedhje banesash. Blutë e Dibrës kanë vënë në pranga dy persona, ndërsa është shpallur në kërkim një i tretë. Po ashtu, grupit në...