Historia të mbetet histori! Kancelari austriak, Sebastian Kurz që ndodhet për vizitë në Ballkan bën thirrje në Beograd për lënien…
Emrat e karateistëve kosovarë janë paraqitur në listën e pjesëmarrësve të kampionatit botëror të karatesë, që të martën (sot) nis…
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Beograd, ku është takuar me presidentin serb, Aleksander Vuçiq.…
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Kosovë, Kurz do të pritet…
Komandati i KFOR’it, gjenerali Salvatore Couci, po cilëson se situata e sigurisë në Kosovë është stabile, mirëpo e ndjeshme. Në…
Refuzimi i shumicës parlamentare që të diskutohet për amendamentet e propozuara nga opozita shqiptare lidhur me ndryshimin e një përkufizimi…
Rreth 2 milionë euro pajisje dhe teknologji e Bundeswehr-it, i janë dhuruar Kosovës nga Gjermania. Lajmin për këtë e ka…
Rreth 2 milionë euro pajisje dhe teknologji e Bundesëehr-it, i janë dhuruar Kosovës nga Gjermania. Lajmin për këtë e ka…
Kancelari austriak, Sebastian Kurz viziton të hënën Beogradin, ndërsa të martën qëndron në Kosovë, ku priten takime me presidentin e…
CIA parashikon që Bashkimi Evropian do të shkatërrohet deri në vitin 2025. Portali i gjeopolitikës analizuese “Stratfor”, më e njohura…
Joaquin “El Chapo” Guzman del para gjyqit në Nju Jork, nën akuzën e drejtimit të kartelit më të madh të…
 “Vendet perëndimore po i kërkojnë Serbisë të pezullojë një fushatë diplomatike që me sukses po arrin të ndikojë në shtetet…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!