Në Sofje të Bullgarisë zhvillohet sot samiti BE-Ballkani Perëndimor. Pritet që BE t'i japë një shtytje proceseve integruese, por samitin…
Një qese me diçka të dyshimtë që ishte gjetur në oborrin e spitalit të Pejës ka vënë në lëvizje policinë.…
Krijimi i një zone ekonomike amerikane në Kosovë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik të vendit…
Gjenerali amerikan Wesley Clark është dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.…
Me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit nuk ka munguar as urimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaci për…
E përditshmja britanike “Financial Times”, në një artikull të gjerë analizon pozitën e Serbisë dhe presidentit të saj, në kuadër…
Tanja Fajon, raportuesja në Parlamentin Evropian për vizat ka deklaruar se Kosova i ka përmbushur kriteret e fundit për liberalizim…
Në një letër dërguar anëtarëve të Këshillit Europian para samitit të rëndësishëm të Sofjes, presidenti Donald Tusk thotë se pas…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar, si një nga kriteret kyçe…
Kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit me ambasadorët, ka thënë se janë pjekur kushtet për të ndodhur transformimi i FSK’së në…