Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të zbatohet në prill të vitit 2020. “Është planifikuar që të angazhohen rreth 5.000…
Ai e kishte kthyer banesën e një të njohuri në një qendër të vërtetë të operacioneve të drogës. Zbulimi u…
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në vazhdën e vizitave në vende të Bashkimit Evropian, ka udhëtuar…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do ti njoftojë udhëheqësit e institucioneve të Kosovës për takimin që zhvilloi në Paris me…
Në disa vende të BE-së akoma ka skepticizëm për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës. Por në Prishtinë ende…
Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve ka postuar disa pamje të rënda të djegies së qenve. Sipas njoftimit të tyre,…
Vendimi ka ardhur pasi prej disa ditësh nuk ka asnjë të dhënë për vendndodhjen e ish-kryeministrit, ndërsa mendohet se ai…
Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny ka njoftuar këtë të martë se atij i është ndaluar të hipë në avionin…
Negociatat për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, apo Brexit-in, janë tani në "fund të lojës", tha kryeministrja…
Këshilltari amerikan për Sigurinë Kombëtare, John Bolton është zotuar gjatë kësaj të marte ta “shtrydhë” Iranin deri në pikën sa…
Aktori dhe skenaristi amerikan Nicholas Brendon, i njohur për rolin e tij në serialin televiziv “Buffy the Vampire Slayer”, i…
Mali i Zi dhe Shqipëria i kontribuojnë në masë të mirë forcimit të stabilitetit dhe ruajtjes së entuziazmit integrues të…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!