Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova duhet ta kushtëzojë dialogun me Serbinë, nëse nuk liberalizohen…
Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Itali, Alma Lama është nderuar të premten me Medaljen e Meritave për Vullnetarizëm nga…
Shqiptarët janë pothuajse çdo ditë në faqet e shtypit në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo për aktivitetin i tyre i paligjshëm,…
Behgjet Pacolli është një nga politikanët më aktivë në rrjetet sociale. Zëvendëskryeministri i Kosovës nuk publikon vetëm fotografi nga takimet…
Carl Miller, gazetari i BBC-së për rubrikën “BBC Click”, ka qëndruar në Kosovë para dy javësh ku ka biseduar me…
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me presidentin amerikan, Donald Trump. Nëpërmjet një statusi në twitter, Thaçi shkruan se…
Kancelarja gjermane Angela Merkel është takuar në Paris me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ndër temat kryesore: normalizimi i raporteve…
Nga Jahja LLUKA Të rralla janë objektet historike të cilat i mbijetojnë kohës, dhe është e dhimbëshme mosvetdijësimi dhe mos…
Kur flasim për fillet e arsimit shqip, na kujtohet mësonjëtorja e parë shqipe në Korçë që u hap në vitin…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur pyetjes së presidentit Hashim Thaçi i cili një ditë më…
Eurodeputetja dhe Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, gjatë qëndrimit të saj në Serbi është intervistuar nga…
Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Skender Hyseni ka thënë se…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!