Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si…
Ideja për korrigjimin apo ndarjen e kufijve është ide e dështuar e cila e rrezikon edhe sovranitetin e Kosovës. Kështu…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur për mediat e Çekisë, gjatë kohës sa ishte atje në një…
Bruksel, 11 tetor – Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Europian, David Meccallister e konsideron të rëndësishëm faktin që formulimi në…
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt…
Kosova zyrtarisht është pranuar në organizatën ndërkombëtare të Frankofonisë. Shteti është pranuar me statusin e anëtarit të asocuar në këtë…
Kryetari i Serbi Aleksandar Vuçiq ka theksuar se ajo që kishte menduar të jetë zgjidhje për Kosovën, ka hasur në…
Prokuroria Speciale e Maqedonisë njoftoi për nisjen e hetimeve për raste të reja, që kanë të bëjnë me shpërdorimin e…
Publicisti Veton Surroi, tha të mërkurën se përfundimi i konfliktit me Serbinë është thelbësor për Kosovën dhe duhet të shërbejë…
Bashkimi Evropian dhe negociatorët e dialogut të Brukselit në vazhdimësi kanë paralajmëruar se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të…
Kryeprokurorja Speciale e Maqedonisë, Katica Janeva ka theksuar se shpreson se ish-kryeministri Nikolla Gruevski shumë shpejt do të jetë në…
Institucionet e Kosovës enden nuk e dinë datën se kur kosovarët do të mund të lëvizin pa viza në zonën…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!