Eurodeputetja dhe Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, gjatë qëndrimit të saj në Serbi është intervistuar nga…
Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Skender Hyseni ka thënë se…
Franca dhe Gjermania përkujtojnë së bashku përvjetorin e 100-të, armëpushimin e datës 11 nëntor 1918 që i dha fund luftimeve…
Këngëtarja e njohur shqiptare Blerina Braka u bë nënë për herë të parë në muajin Maj. Ajo solli në jetë…
Deklaratat e zyrtarëve të qeverisë greke nga maturia e ditëve të para për ngjarjen në Bularat kanë kaluar në ekstrem.…
Këshilltari i ri ligjor i Donald Trumpit, Matthew Whitaker, ishte i përfshirë në një kompani që mashtroi veteranët e ushtrisë…
Një vit pas vrasjes, emisioni “Udhëve” i RTK-së, ka siguruar informacione në të cilat thuhet se në bazë të hulumtimit…
Bashkimi Evropian pret nga autoritetet në Kosovë që të ndërmarrin hapa drejt vazhdimit të dialogut për normalizim të marrëdhënieve me…
Studentët ankohen se edhe tek bursat ka manipulime, shumë fëmijë të politikanëve i kanë marrë ato.Ka aplikuar në tri Universitete…
Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit ka hedhur poshtë të gjitha ankesat e bërë nga ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski,…
Bashkimi Evropian tha të premten se Prishtina dhe Beogradi duhet të krijojnë një mjedis të përshtatshëm për vazhdimin e bisedimeve…
Zoti Tahir Shabani takohet me Z. Ignazio Cassis, shefin e diplomacisë të Departamentit Federal të Punëve të Jashtme të Konfederatës…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!