Në bisedën e zhvilluar me kryeministrin bullgar, Boyko Borissov, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përcolli mesazhe pajtimi. Përmes një postimi…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist sa i përket liberalizimit të vizave, duke thënë se në qershor Kosova…
NGA HAVA ORANA XHUKOLLI Lista Serbe ende pengesë për formimin e ushtrisë së KosovësGjatë javës që shkoi,  Ministria e Forcës dhe…
Gazetari Berat Buzhala, i ftuar në “Të Paekspozuarit” u shpreh se ndikimi turk në Kosovë është më ndryshe se në…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s në Kosovë (NALT), gjeneral…
Ballkani është kufiri i ri i Bashkimit Evropian, një territor që ka qenë gjithmonë një vend takimi dhe përplasjesh mes…
Mbrëmjen e sotme do të mësohen edhe emrat e anëtareve të tjerë të qeverisë Zaev. Mbrëmë Zaev ka zhvilluar një…
Fusha të tëra me marijuanë do të fillojnë të kultivohen në Maqedoni. Lajmi është dhënë nga rrjeti investigativ “Birn”, sipas…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Greg Delawie, ka reaguar pas vendimit të Serbisë për ndalimin e…
Një bari 45-vjeçar me origjinë nga Sardenja dhe me banim në Arezzo është autori i dyshuar i vrasjes së një…