Dy tregtarë shqiptarë kokaine janë burgosur pasi u gjetën duke shitur lëndë narkotike në qendër të qytetit. Shqiptarët e arrestuar…
Postimi i Thaçit: Që nga shpallja e pavarësisë dhe deri më sot, Kosova asnjëherë nuk ka pasur vëmendje më të…
Një anije me pasagjerë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në Greqi. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, kur anija…
Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme një traget me 875 persona brenda, mes tyre 140 anëtarë të ekuipazhit…
Dy subjekte politike të koalicionit qeverisës do t’i ndihmojnë opozitës që ta bëjë kuorumin në seancën e jashtëzakonshme, në të…
Drejtori i Iniciativës për Stabilitet Evropian, Gerald Knaus, ka thënë se ideja për ndryshim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë…
Një rezolutë, që kërkon t’ia ndalojë presidentit Hashim Thaçi të flasë me Aleksandar Vuçiqin për ndryshimin e kufijve të Kosovës,…
Partitë opozitare kanë kërkuar seancë të jashtëzakonshme para takimit të Presidentëve të Kosovës e të Serbisë në Bruksel. Këto parti…
Partitë politike opozitare po tentojnë ta ndalin Presidentin e Kosovës që më 7 shtator kur do të takohet në Bruksel…
Opozita në Kosovë me një rezolutë po tenton ta ndalojë presidentin e Kosovës që ta diskutojë në Bruksel me Vuçiqin…
Nga Fatos Musliu LSDM-ja për referendumin e 30 shtatorit do të mundohet të hyjë në koalicion me disa parti politike…
Shtypi gjerman i kushton vëmendje zhvillimeve në Ballkan. Gjermania nuk mbështet këmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë.  Gazeta gjermane "Frankfurter…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!