Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli shprehu kënaqësinë që Kosova është pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili, në…
Para fillimit të Samitit për Ballkanin Perëndimor në Londër, Komisioneri evropian për fqinjësinë dhe zgjerimin, Johannes Hahn dha sinjale se…
Të martën në Londër nis samiti i Ballkanit Perëndimor, i pesti i organizuar nën atë që njihet si procesi i…
Aksidenti tragjik që ndodhi dje në Suharekë i mori jetën 5 anëtarëve të një familje. Familja Sadikaj nga Sopia tashmë…
Punëtorët e Postës së Kosovë sot do të mbajnë grevë. Sipas njoftimit nga Sindikata e këtyre punëtorëve sot do të…
Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri në Flamburo. Në ditët…
Aksidenti tragjik që ndodhi dje në Suharekë i mori jetën 5 anëtarëve të një familje. Familja Sadikaj nga Sopia tashmë…
Dje u zhvillua marshi i dytë protestues i VMRO DPMNE-së. Pas Manastirit, opozita vazhdoi protestat në qytetin e Strumicës. Lideri…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vazhduar presionin ndaj pjesëtarëve serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, edhepse deklaratat e…
Raportimet se në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë do të përfshihen edhe shtete tjera të mëdha, po i mohon ambasadori…

Lajmet e fundit

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...

FOTO/ Seksi dhe joshëse në Instagram, nuk do e besoni moshën

Show-biz

FOTO/ Seksi dhe joshëse në Instagram, nuk do e besoni moshën

Ajo rregullisht e ndez “flakë” Instagramin e saj. Bëhet për 53-vjeçaren Elizabeth Hurley, e cila vazhdon të impresionojë fansat me format bombastike. Sot ajo zgjodhi një foto me bikini, që e...