Deklaratat për shkëmbimi territoriale dhe për ndarje të Kosovës kanë sjellë reagimet e pritshme. Por nga Mali i Zi po…
Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, ndodhet në SHBA në një takim pine ku do pritet nga…
Ambasada Shqiptare në Greqi ka njoftuar të gjithë shqiptarët për ndryshimin e ri në shërbimin konsullor për të gjithë emigrantët…
3 shtetas shqiptarë janë vënë në pranga nga policia e Spanjës, të cilët akuzohen për vjedhje në banesa. tre të…
Trajtimi i çështjes së vizave në mbledhjen e Komisionit për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme (LIBE), që do…
I pyetur nga të rinjtë në kampingun e LRI-së në Jalë në lidhje me çështjen e shumëdiskutuar të ndryshimit të…
Dr. Craig Considine, autor i librit “Myslimanët në Amerikë: Duke shqyrtuar faktet” ka shkruar se shqiptarët kanë hapur mbase xhaminë…
Autoritetet italiane kanë arrestuar një shqiptar i cili kërkohej në Gjermani për vrasje. Sipas mediave italiane, shqiptari 23-vjeçar dyshohet se…
Një 34-vjeçar shqiptar është shpallur në kërkim nga autoritetet e Britanisë së Madhe. Mediat britanike shkruajnë se bëhet fjalë për…
Gjuha e urrejtjes dhe ksenofobia, kështu Qeveria e dënoi deklaratën e djeshme të Janko Baçevit, kreut të “Maqedonisë së Vetme”,…
Gazeta austriake Der Standard i ka kushtuar një artikull të veçantë situatës së Ballkanit dhe sipas vëzhgimeve të kësaj gazete…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish sa i përket idesë së Presidentit Hashim Thaçi për bashkimin e Luginës me Kosovën.…

Lajmet e fundit

Kush e përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Bota Shqiptare

Kush e përkrahu Kosovën e kush Serbinë, në Këshillin e Sigurimit në OKB

Këshilli i Sigurimit në OKB mbajti mbrëmë një mbledhje urgjente për Kosovën. Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë shfaqen mbështetje për transformimin e Forcave të Sigurisë së...

Vasili: Rama antiprotestë në UBT, foli me veten

Politikë

Vasili: Rama antiprotestë në UBT, foli me veten

Mëngjesin e kësaj të marte, kryeministri Edi Rama u pa në Universitetin Bujqësor të Tiranës edhe pse studentët nuk ishin në dije të këtij takimi. Madje ata denoncuan edhe me video...

“Rama njeh dialogun e përçarjes dhe jo të zgjidhjes së problemeve”

Politikë

“Rama njeh dialogun e përçarjes dhe jo të zgjidhjes së problemeve”

Për deputeten e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, tentativa e Kryeministrit Rama për gjoja dialog është thjesht dhe vetëm tentativë për përçarje të studentëve. Çupi shkruan në Facebook shkruan se në 5...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!