Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për…
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim Ruth Huber, udhëheqësen e Bashkëpunimit për Evropën lindore pranë Agjencisë Zvicerane…
Përfaqësues të mbi shtatëdhjetë bizneseve nga vende të ndryshme si nga Amerika, Franca, Italia, Spanja e Kosova nga lëmenj të…
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për formimin e Ushtrisë së Kosovës, duke thënë se brenda këtij…
Pas situatës që krijoi vendimi i qeverisë kosovare për sanksionet rreth produkteve serbe dhe boshnjake ka ardhur edhe reagimi i…
Kryetari i Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli tha të mërkurën se mos marrja e një vendimi pozitiv në dhjetor nga…
Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit në Maqedoni ka miratuar propozimin për heqjen e mandatit të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.…
Presidenti Hashim Thaçi do ta takojë homologun e tij serb, Aleksander Vuciç këtë të enjte. Lajmi është konfirmuar nga Zyra…
Ka filluar nga doganat zbatimi i vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës prej 10% për produktet nga…
Bashkimi Evropian ka konfirmuar se nesër do të takohen presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë në Bruksel me ndërmjetësim…
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë sot se qytetarët e Kosovës kanë mbetur të izoluar padrejtësisht. Këto komente Veseli…
Ministri kosovar i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u takua të martën pasdite në Berlin me homologun gjerman, Jens Spahn, si dhe…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!