Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot, në takimin me delegacionin amerikan nga Iowa, ka thënë se Kosova ka…
Ministri serb i Financave, Dusan Vujoviç ka dhënë dorëheqjen, një ditë pasi Serbia nisi bisedimet me Fondin Monetar Ndërkombëtar mbi…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet këtë të martë në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel ku kryetemë…
Familjet e gjashtë shtetasve turq, të cilët më 29 mars të këtij viti janë deportuar nga autoritetet e Kosovës për…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se angazhimi i Berlinit të mbështetur nga Uashingtoni është i nevojshëm në dialogun në mes…
Prokuroria Themelore Publike ka ngritur aktakuzë kundër 12 personave deri në Gjykatën Shkupi 1, të dyshuar si fajtorë për vdekjen…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe po e përgatisin shantazhin e fundit për Serbinë, njofton portali informer…
Imami i Xhamisë në Vrellë të Istogut, Arben Dreshaj, sot në orët e hershme të mëngjesit e ka gjetur një…
Prokurori amerikan, Jack, Smith u emërua në postin e kryeprokurorit të Gjykatës Speciale për krime lufte në Kosovë, gjykatë kjo…
Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe Agjencisë së Kosovës për Emergjenca, sot në orën 15 e…