E enjtja do të jetë dita kundër arrogancës së qeverisë në vendimin e saj për prishjen e godinës së Teatrit…
Pas tri orëve negociata, gjatë ditës së sotme, Ramush Haradinaj,  Fatmir Limaj dhe Kadri Veseli janë pajtuar që të përkrahin…
Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një lajm të mirë për policinë e Kosovës. Në një intervistë për Frontal, ai ka…
“Me qenë shkodran të tana i ban.”- thotë fjala e urtë për shkodranët. I tillë është edhe Niko. Kur e…
Hedhja e parasë nuk përbën lajm  kur bëhet fjalë për festa shqiptarësh dhe aq më tepër në diaporë. Në një…
Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor në Parlamentin e Kosovës sot në mbledhjen e mbajtur e…
Për drejtorin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, tashmë i njohur për retorikën e tij nacionaliste…
Një anketim i kryer nga Programi për Zhvillim i Kombeve të Bashkuara, nxjerr në pah se papunësia, korrupsioni dhe varfëria…
"Prishtina nuk respekton ndonjë marrëveshje dhe do habitemi nëse ajo respekton ndonje prej tyre" Kështu ka thënë drejtori i të…
Për Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, dita e sotme shënon 50-të vjetorin e ditëlindjes së tij. Sigurisht nuk kanë munguar…
Duket se ndryshon rrjedha e hetimit për 61 vjeçarit nga Kosova, qe vrau kushëririn pasi e akuzoi se kishte marrëdhënie…
Ministri grek i mbrojtjes Panos Kammenos ka deklaruar  se do të bllokojë marrëveshjen Athinë- Shkup.  “Marrëveshja është e keqe, nuk…

Lajmet e fundit

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Sport

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave të mëdhenj si Alegi, Mançini apo Ançini apo Ançeloti. Mes të...

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Globi

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës. Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark...

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!