Sulmet dhe kërcënimet ndaj gazetarëve në Maqedoni kanë vazhduar edhe gjatë qeverisjes së re, por për dallim nga qeverisja e…
Policia greke ka arritur të vendosë në pranga anëtarët e një grupi të madh të trafikut të marijuanës dhe kokainës…
Autoritetet në Kosovë dhe në Serbi, tashmë janë të vetëdijshme se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dy vendeve…
Nga një operacion I ndërmarr nga policia greke në Janinë, Rodos dhe Athinë për urdhër-arreste të lëshuara nga prokuroria për…
6 ditë më parë në lumin Lepenc të Maqedonisë u zhdukën dy policë kosovarë. Ndonëse kërkimet për gjetjen e tyre…
Në Kosovë, këtë javë pritet të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian. Detyra e tij do të jetë të vlerësojë…
Dje në orën 19:30 të shtëna armësh janë dëgjuar në rrugën ‘Isa Kastrati’ në Prishtinë, afër ‘Parkut të Qytetit’.  Policia…
Komandanti i Stacionit Policor në Dibër, i emëruar para disa ditëve, Argëtim Vojnika sot ne zyrën e tij priti, si…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se ishte dhe është i gatshëm të jap dorëheqje. Haradinaj tha se ky incident…
Ka përfunduar kërkimi në lumin Lepenc për të vazhduar nesër për dy policët e zhdukur ditë më parë. Deri me…
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç, dhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, janë përfshirë në një luftë deklaratash kundër njëra tjetrës,…
Në Kosovë gjatë kësaj jave do të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian për të marrë të dhëna rreth zbatimit…

Lajmet e fundit

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Aktualitet

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Të ardhurat e banorëve të Veriut të Shqipërisë janë vetëm sa 24% e mesatares së shteteve të Bashkimit Europian (BE), duke e renditur atë në rajonin më të varfër të...

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Aktualitet

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Policia e Elbasanit në një postim në Facebook, ka publikuar listën e peronave më të kërkuar të këtij qarku. Këtë herë forcat e rendit kanë zgjedhur që mos të bëjnë shënim...

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!