Kriza mes Serbisë dhe Kosovës mund të sjellë një luftë të re, thotë ish-presidenti kroat, Stipe Mesiç, në një intervistë…
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro projektligjit të parë që transformon Ministrinë e FSK-së në Ministrinë e Mbrojtjes.…
KFOR ka organizuar ushtrimin “Shpata e Argjendtë”, në bashkëpunim me Ekipin Këshillëdhënës dhe Ndërlidhës të NATO-s, OKB-në dhe EULEX-in. Ky…
Të përjetshme aleancën mes Kosovës dhe NATO-së e ka cilësuar kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Këto deklarata ai i ka…
Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 101 vota ligjin për krijmin e Ministrisë së Mbrotjtes. Deputetët e Listës Serbe kanë…
Në një ndërtesë banimi në Frauenfeld, mbrëmjen e së martës është vrarë një grua, dyshohet se vrasësi është nipi i…
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të mërkurën se thirrja e SHBA për tërheqjen e misionit paqeruajtës të OKB-së nga Kosova…
Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare me 46 pika të rendit të ditës, e në mesin e tyre edhe…
Në fillim të muajit dhjetor pritet që Komisioni hetimor parlamentar të paraqes konkluzionet zyrtare para Kuvendit të Kosovës në lidhje…
Nga Azgan Haklaj Jemi në Jubileun e 550 vjetorit të Gjergj Kastriotit.Shqiptarët kudo janë në Botë, në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni,…
Në fillim të muajit dhjetor pritet që Komisioni hetimor parlamentar të paraqes konkluzionet zyrtare para Kuvendit të Kosovës në lidhje me…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në intervistë ekskluzive me DW me rastin e vizitës së tij në Berlin.…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!