Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur përfaqësuesit e shoqërisë civile, Veton Surroin dhe Luan Shllakun, me të cilët kanë…
Pavarësisht nga deklaratat të  presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç, se takimet e tyre kanë qenë…
Zhvillimet e fundit lidhur me vrasjen e 21-vjeçares greke Eleni Tufaludhis, kanë ndodhur sot, ndodhën mëngjesin e së martës, kur…
Anëtari i Agimit të Artë vrau me armë zjarri pas një debati për çështje etnie 63- vjeçarin shqiptar Petrit Zifla.…
Përgjimet e kryera në organet gjyqësore dëshmojnë se krimi në Maqedoni ka përfshirë çdo hallkë të sistemit dhe se askush…
Kryeministri Ramush Haradinaj, deklaroi sot se do të respektohet vendimi i qeverisë për tarifën e mallrave, por ai mund të…
Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha të hënën se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara janë të pakrahasueshme…
Gjatë ditës së sotme pritet që komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Europian, Johannes Hahn të vizitojë Kosovën. Hahn vjen vetëm…
Komisioni Parlamentar për Integrime Europiane me vota unanime ka miratuar Projektligjet për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Anëtarët e Komisionit…
Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Hahn gjatë kësaj vizite…
Një 47-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me disa plumba në kryeqytetin gjerman, Berlin, raporton Bild.de. Blendi G., i cili punonte si…
Kreu i Lëvizjes vetëvendosja, Albin Kurti, ka deklaruar gjatë një interviste, se shpenzimet e presidentit Hashim Thaçi, duhet t’i paguajë…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!