KUJTIME TË JETËS SIME NGA SHQIPERIA

Hënë, 04 June 2018 12:33

KUJTIME TË JETËS SIME NGA SHQIPERIA

Autori: Maximiliano I de Mexico

Përktheu: Etleva Sofroni (Sakajeva)

Gjinia: Memuaristikë

126 f. : me il.

600 L

ISBN 978-99943-56-17-1

 

Si një personalitet botëror, Maksimilianii Parë, në librin e botuar nga sh.b “55”tregohen kujtimet e tij lidhur me Shqipërinë.Libri sjell dëshmi dhe fakte të panjohurapër historianët tanë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Aktualitet

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Raporti i publikuar së fundmi nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, agjencia për ushqim dhe agro-bujqësi, që i referohet gjendjes së ushqimit nëpër botë për 2018, nxjerr në pah të...

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Show-biz

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Aktorja e famshme kolumbiane Eileen Moreno është rrahur brutalisht nga i dashuri i saj Alejandro Garcia, me të cilin bashkëjetonte në Meksikë. Moreno ka shfaqur pamjet e dhunës tronditëse, për të...

“Vrava gruan, të vras dhe ty”, si kërcënoi Fadil Kasëmi shoferin

Aktualitet

“Vrava gruan, të vras dhe ty”, si kërcënoi Fadil Kasëmi shoferin

“Kam vrarë gruan dhe të vras edhe ty”. Me këto fjalë Fadil Kasëmi i është drejtuar shoferit me të cilin ia ka mbathur pas krimit që tronditi kryeqytetin vitin e...