Stresi: Jam përdorues droge, por nuk merrem me shitje

Saturday, 14 Prill 2018 11:43

“Jam përdorues droge, por nuk merrem me shitjen e saj. Me miqtë e mi konsumoj drogë kur gjej”- ka thënë Stresi në polici”.

Sipas tij, kokainën e kishin sjellë disa djem për ta konsumuar. “Dua të lirohem se nuk kam bërë asnjë shkelje”- ka thënë më tej Stresi.

Arrestimi 

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit Stresi, është arrestuar dje bashkë me shokun e tij, pasi sipas Policisë së Tiranës u gjet duke konsumuar kokainë.

Stresi u shoqërua bashkë me 4 persona të tjerë në orët e vona të mbrëmjes së të enjtes nga shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”. Burime zyrtare të Policisë thanë dje se gjatë kontrollit të kryer në një lokal bastesh sportive, në rrugën “Ali Pashë Gucia”, 5 të rinjtë u kapën duke konsumuar lëndë narkotike, të llojit kokainë.

Pas përfundimit të veprimeve procedurale, oficerët e Antidrogës kryen arrestimin e Arkimed Lushajt, 30 vjeç, dhe shokut të tij Kujtim Përshpalaj, 34 vjeç. Ndërsa u proceduan në gjendje të lirë tre shtetasit e tjerë me inicialet A.V., 30 vjeç, J.B., 28 vjeç dhe L.P., 31 vjeç.

“Procedimi ndaj shtetasve të lartpërmendur është kryer pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të Forcës së Posaçme ‘Shqiponja’, në një lokal bastesh sportive në rrugën ‘Ali Pashë Gucia’, janë kapur në kushtet e flagrancës duke konsumuar lëndë narkotike brenda në lokal”, tha zyrtarisht Policia.

Mësohet se në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar një qese ambalazhi, brenda të cilës kishte një sasi pluhuri me ngjyrë të bardhë e dyshuar e llojit kokainë, një pjatë porcelani, ku sipër saj kishte një sasi pluhuri me ngjyrë bardhë dhe dy karta karburanti. Policia tha se 5 të rinjtë akuzohen për “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike në formën e mbajtjes”, “Përshtatje e lokalit për përdorim droge” dhe “Moskallëzim krimi”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!