Facebook jep më tepër detaje për administrimin e “Faqes

E Enjte, 23 August 2018 16:45

Gjigandi i rrjeteve sociale Facebook ka filluar të japë më shumë informacione rreth faqeve dhe vendeve ku ato menaxhohen nën seksionin Info dhe Reklama të faqes. Kjo risi ka ardhur me qëllim që të forcojë llogaridhënien dhe transparencën e faqeve në Facebook, thotë kompania. Seksioni i Info dhe Reklama mund të gjendet në anën e majtë të faqeve.

Grupi i informacionit përfshin datën kur faqja është krijuar dhe vendet kryesore ku ato menaxhohen. Ajo gjithashtu përfshin informacione të tilla si numri i njerëzve që menaxhojnë faqen në çdo vend, ndryshimet e mëparshme të emrit dhe bashkimet e faqeve.

Informacioni personal i administratorëve të Facebook nuk do të shpërndahet në faqet e tyre në Facebook, vetëm nëse administratorët kanë rënë dakord të ndajnë informacionin. Njerëzit që menaxhojnë faqen gjithashtu mund të kontrollojnë nëse informacioni i tyre është i dukshëm a jo.

Në rastet kur administratorët e Facebook-ut janë në mëdyshje për ndarjen e vendndodhjes së tyre për shkak të shqetësimeve të sigurisë dhe privatësisë, ata mund të kërkojnë që Facebook ta fshehë informacionin. Nëse vendndodhja e tyre është e fshehur, njerëzit që vizitojnë faqen e tyre në Facebook do të shohin mesazhin “Vendndodhja e fshehur nga menaxheri i faqes” nën seksionin e informacionit në Facebook.

Facebook së shpejti do të fillojë të verifikojë administratorët që menaxhojnë faqet me audiencë të madhe të SHBA. Sipas Facebook, kjo do të ndihmojë administratorët e faqes që të sigurojnë llogarinë e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...