Rihanna emërohet ambasadore e Barbados

Diel, 23 September 2018 08:46

Këngëtarja Rihanna ka thënë se nuk mund të ishte më shumë krenare pasi u emërua ambasadore nga qeveria e Barbados.

Artistja, emri i së cilës është Robyn Rihanna Fenty, u emërua "Ambasadore e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë" në vendin e saj të lindjes.

Roli i Rihannës përfshin promovimin e arsimit, turizmit dhe investimeve.

Kryeministrja Mia Amor Mottley tha se ishte e nderuar ti jepte titullin këngëtares.

"Rihanna ka një dashuri të thellë për këtë vend dhe kjo reflektohet në filantropinë e saj, veçanërisht në fushën e shëndetësisë dhe arsimit. Ajo gjithashtu tregon patriotizmin e saj në mënyrën se si i jep këtij vendi dhe vazhdon të thesarizojë ishullin si shtëpinë e saj,"-tha kryeministrja në një deklaratë.

"Ajo gjithashtu ka demonstruar, përtej suksesit të saj si një ikonë e pop-it, kreativitet dhe shkathtësi në biznes. Prandaj është e përshtatshme që ne të angazhohemi dhe ta fuqizojmë atë për të luajtur një rol më definues ndërsa punojmë për transformimin e Barbados."

Rihanna është një nga këngëtarët më të pëlqyera të të gjitha kohërave, me 250 milionë albume të shitura në nivel global.

Ajo ka pasur sukses si aktore dhe stiliste, gjithashtu edhe në fushën e biznesit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!