Deklarata/Vasili: Rama po kriminalizon ekonominë, me koncensionet po zhyt ekonominë në greminë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratave të FMN-së, që i kërkojnë Edi Ramës të ndalë koncensionet. Vasili shkruan në një postim në rrjetet sociale se Kryeministri me koncensionet po shkatërron dhe kriminalizon ekonominë. “Kryeministri me koncesionet po e zhyt vendin ne një gremine ekonomike shume te rrezikshme dhe me pasoja shkatërrimtare. Riciklimi i parave te pista,krijimi i një borxhi te tmerrshëm me pasoja afat gjata,asfiksimi i ekonomisë dhe mbretërimi i klientelizmit kriminal këto janë e ardhmja e zeze qe e pret ekonominë e vendit. Kryeministri është ideatori dhe frymëzuesi i koncesioneve si PIRAMIDA te vërteta kriminale financiare. Hetimi me çdo mjet dhe forme i veprimtarisë kriminale ne ekonomi te kryeministrit duhet te jete objektivi me i rëndësishëm i prokurorisë dhe i partnereve ndërkombëtare, pasi FMN ka vene gishtin mbi plage. Bllokimi kriminal prej me shume se dy vjetësh ne parlament i ligjit te propozuar nga LSI për koncesionet është dëshmi evidente e interesave te errëta dhe okulte te qeverise për koncesionet.

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>