Denoncimi/Taulant Balla ‘vërsul’ sekserët mbi qytetarët e Librazhdit

Taulant Balla është kthyer në ‘Bajraktarin’ e Librazhdit, ku për çdo gjet duhet paguar haraçi tek ai, në mënyrë që të zësh një vend pune apo të fitosh një tender. Gjatë këtyre ditëve kanë qenë të shumta denoncimet e bëra nga qytetarët e Librazhdit, të cilët tashmë laku po ju merr frymën. Së fundi sekserët e Ballës kanë marrë në dorë çdo pozicion pune në Librazhd, dhe po nuk derdhe shumën e zakonshme, nuk mund të fillosh punë. Denoncimet e qytetarëve janë bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha. “Z.Sali Berisha .Ne Librazhd po ndodh ajo qe nuk ka ndodhur kurrë ne këto 25 vite 4 apo 5 persona po gllabërojnë çdo gjë qe i ka mbetur këtij qyteti… nen komandën e Taulant Ballës punojnë mjeshtrit e hajdutërisë që te vesh ne pune ne shtet duhet te kalosh te besh pagesën ke shoferi i Ballës Avni Mema qe te maresh një tender ne bashkinë e kaç Durrës duhet ti ndash parat me kaçin, tenderat i merr te gjitha blerësi i votave te Çermenikës Lul Hasballa..Spitali i Librazhdit ndodhet prej dy fjetsh ne dorën e inxhinierit bashkëfshatarit te taulantit nga fshati kositej Bledi Hima i cili përgjatë fushatës elektorale bashke me hasballen pushtuan Çermenikën për 25 dit duke i shantazhuar dhe duke blerë çdo votë…pasojat po i vuan sot spitali i Librazhdit ka plot dy jave qe nuk gjendet asnjë medikament as shiringa qe janë me minimalet…” “Z.Berisha ky mashtrues ordiner taulant te japi pak llogari sot ne spitalin e Librazhdit. Nuk ka as një medikament madje dhe sheringa s’ka. Doktorët te detyruar po I nxjerrin pacientet nga spitali pa kuruar ju thonë s’kemi zbejmë ilaçe s’ka. Çdo ilaç e blejnë ne farmaci private. anonim”

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>