Deputeti i LSI: Rama po vijon me arrogancë modelin e liderit suprem

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu tha në studion e Syri.net se dy janë rrugët e marrëdhënies me Edi Ramën:ose të qeverisnim ne, ose të qeveriset vetëm dhe të mbajë të gjitha kusuret. Spahiu tha se LSI nuk ka qenë në qeverisje, por ka respektuar kontratën e 1 Prillit 2013 me Edi Ramën. “Ne kemi qenë mjaft kritik ndaj taksës progresive, kemi bërë propozimet tona për konccensionet, kemi bërë mjaft kritika konstruktive, ashtu sikundër i takon një partneri në bashkëqeverisje. Edi Rama po vijon me arrogancë të krijojë modelin e tij, që është ai i një lideri suprem. Ai nuk ka dëgjuar asnjë kritikë dhe asnjë propozim që ne si LSI kemi bërë”, tha Spahiu. I pyetur nëse mbështeste frymën e Monika Kryemadhit apo mënyrën sesi vepronte Ilir Meta, Spahiu tha se ka ngjashmëri mes të dyja modeleve, por problemi është që çdo përgjegjësi i ngarkohej LSI, ashtu siç po ndodh edhe tani. “Opozita duhet të përfaqësojë më me cilësi protestën masive dhe qytetare të 27 janarit”, tha Spahiu. Sipas tij, mandatet e PS në zgjedhjet e fundit janë të grabitura. Në lidhje me reformën në drejtësi, Spahiu tha se janë të padrejta deklarimet se ne nuk e duam reformën në drejtësi, pasi  ka mjaft deputetë, politikanë, gjyqtarë dhe prokurorë që nuk kanë frikë nga reforma në drejtësi apo nuk e duan atë.

 

 

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>