Zbulimi, libri që adhuron Rama për "llogaridhënien" dhe kontrollin e klasës punëtore

Premte, 01 June 2018 18:31

Edi Rama ka kohë që i ka degdisur ministrat e tij në një proces "llogaridhënës", duke kopjuar format e edukimit të babait të tij shpirtëror, E.Hoxha. Këto forma kanë qenë të ditura më parë sepse thuhej se sa më i plotë të ishte kontrolli i klasës punëtore, aq më e fortë do ishte diktatura e proletariatit (kërbaçi mbi popullin). Tashmë Rama ka vënë ministrat e tij para kontrollit punëtor për të forcuar diktaturën që nuk është e proletariatit por e oligarkëve dhe trafiktantëve.

55news.al

Modifikuar më Saturday, 02 June 2018 14:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!