'Fëmijët e persekutorëve nuk janë rastësisht ministra, deputetë, ambasadorë...'

Tuesday, 10 Prill 2018 13:04

"Për të kuptuar më mirë diktaturën komuniste, shoqërisë shqiptare do t'i duhej një dokumentar me titull 'Fëmijët e persekutorëve', duke mos u marrë shumë me të djeshmen, por me të sotmen, pasi e vetmja 'meritë' e tyre është vepra kriminale e paraardhësve".

Kështu mendon studiuesi dhe gazetari Kastriot Dervishi, në një shënim të tijin, sot në profilin e tij në Facebook.

"Nuk janë rastësisht ministra, deputetë, ambasadorë, drejtorë të përgjithshëm, drejtorë, etj. - shkruan Dervishi. - E vetmja "meritë" e tyre është vepra e paraardhësve.

Kështu, edhe dokumentari "Fëmijët e diktaturës", do ketë më shumë kuptim kur ballafaqohet me fëmijët e persekutorëve"./55news.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...