1948/Kongres ushtarakësh

Diel, 24 June 2018 19:06

Nga Kastriot Dervishi

Kjo foto tregon pamjen e sallës së kongresit të parë të Partisë Komuniste. Siç edhe shihet, shumica e delegatëve janë ushtarakë. Në vitet e mëpastajme, pothuaj kjo foto nuk është shfaqur sepse shumë prej delegatëve kishin dalë “tradhtarë” ose ishin degraduar. Kongresi jepej nëpërmjet fotove të vogla e simbolike. Nuk është sqaruar kurrë pse duhej kjo prani e madhe e delegatëve ushtarakë në kongresin e parë të Partisë Komuniste, porse dihet se në kongreset e tjera kjo prani nuk shihet më.

Modifikuar më Diel, 24 June 2018 19:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Aktualitet

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Më shumë se 400 familje janë lënë pa energji elektrike dhe pa ujë të pijshëm në Lezhë. Shkak për këtë janë bërë dy transformatorë, të cilët  kanë marrë flakë në fshatrat...

Presidenti Trump mban fjalim në Kombet e Bashkuara, kritikon ashpër Iranin

Globi

Presidenti Trump mban fjalim në Kombet e Bashkuara, kritikon ashpër Iranin

Presidenti amerikan Donald Trump, kritikoi ashpër Iranin në fjalimin e tij në Kombet e Bashkuara, duke ripërsëritur se vendimi i tij për t’u tërhequr nga marrëveshja ndërkombëtare për Iranin, ishte...

Vrasja e shqiptarit në SHBA, arrestohet autori i dytë

Aktualitet

Vrasja e shqiptarit në SHBA, arrestohet autori i dytë

Policia amerikane ka arrestuar një tjetër person, pasi dyshohet se ka lidhje me vrasjen e shqiptarit Grei Frashërit. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 7 shtatorit në New York. Mediat...