1948/Kongres ushtarakësh

Diel, 24 June 2018 19:06

Nga Kastriot Dervishi

Kjo foto tregon pamjen e sallës së kongresit të parë të Partisë Komuniste. Siç edhe shihet, shumica e delegatëve janë ushtarakë. Në vitet e mëpastajme, pothuaj kjo foto nuk është shfaqur sepse shumë prej delegatëve kishin dalë “tradhtarë” ose ishin degraduar. Kongresi jepej nëpërmjet fotove të vogla e simbolike. Nuk është sqaruar kurrë pse duhej kjo prani e madhe e delegatëve ushtarakë në kongresin e parë të Partisë Komuniste, porse dihet se në kongreset e tjera kjo prani nuk shihet më.

Modifikuar më Diel, 24 June 2018 19:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!