Oficerët e Sigurimit në Shkodër

Premte, 27 July 2018 18:53

Nga Kastriot Dervishi

Shkodra mbetet zona më e persekutuar e regjimit komunist në 46 vite. Në gjenocidin e pashembullt të ushtruar, Partisë së Punës iu desh të dërgonte kuadro të llojit me 1-4 klasë fillore të ardhur nga zgafellet më të humbura të Shqipërisë. Të kapardisur nga gradat që ua fali partia, ata drejtonin gjenocidin mbi elementin antikomunist të vendit. Fotografia është rreth vitit 1957. Vlera e saj në radhë të parë është antropologjike. Vëreni pamjen e oficerëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre që në dukje janë “populli”.

1 koment

  • Përgjigju Angelo

    Sa shume i ngjakan Kzco Dervish Mallutes????

    Saturday, 28 July 2018 15:26 komentuar nga Angelo

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...