Fotografia në sallën e Bashkisë së Shkodrës në vitin 1936, E.Hoxha heq gjysmën e pjesëmarrësve

Hënë, 30 July 2018 14:23

Nga Kastriot Dervishi

Në vitin 1936 Enver Hoxha u gjend në Shkodër si “përfaqësues i djalërisë” në ceremoninë e gjetjes e më pas rivarrimit të eshtrave të Çerçiz Topullit e Muço Qullit. Nga mania për të dalë e për t’u dukur si person i rëndësishëm, ka manipuluar dy foto kryesore.

Në foton brenda bashkisë janë Hasan Dosti, kryetari i bashkisë Zenel Prodani, qarkkomandanti Daut Çarçani, etj, etj. Enver Hoxha fshin gjysmën e të pranishmëve në foton e

Në foton tjetër që është bërë shumë e njohur, ai del krejt i vetëm në ballkonin e bashkisë. Fshin personalitetet e kohës si At Anton Harapi, ish shefin e Zyrës Sekrete Spiridion Kacarosi, Maliq Bushatin, Zenel Prodanin, etj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!