1979/Nga shofer, në arkivist i Komitetit Qendror

Tuesday, 04 September 2018 18:22

Nga Kastriot Dervishi

Megjithëse ishte viti 1979, elementi i besnikërisë dhe militantizmit komunist kapërcente normat profesionale. Një rast i tillë ishte edhe me shofer Abedinin. Deri atë çast ai kishte shërbyer për të çuar shokët e Komitetit Qendror në lloj-lloj inspektimesh poshtë e përpjetë, pavarësisht se i përkiste radhëve të klasës punëtore, u emërua arkivist në Arkivin e Komitetit Qendror të Partisë së Punës. Pavarësisht se vitet kanë ecur, nuk na janë as sot këto metoda nga e kaluara komuniste.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Momentet e vështira të një babai

Globi

Momentet e vështira të një babai

Një baba është fotografuar në momentet e tij më të vështira. 48-vjeçari Ilhami Korkmaz ka tërhequr të dielën nga morgu trupin e vajzës së tij 15-muajshe, e cila u rrah...

Këngëtarja shqiptare puth malazezin live në emision

Show-biz

Këngëtarja shqiptare puth malazezin live në emision

Këngëtarja shqiptare puthet me malazezin, e vërshojnë me komente Arilena Ara ka qenë e ftuar në emisionin e Ermal Mamaqit, ku ka folur për projektet e saj më të fundit muzikore. Ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!