1979/Nga shofer, në arkivist i Komitetit Qendror

Tuesday, 04 September 2018 18:22

Nga Kastriot Dervishi

Megjithëse ishte viti 1979, elementi i besnikërisë dhe militantizmit komunist kapërcente normat profesionale. Një rast i tillë ishte edhe me shofer Abedinin. Deri atë çast ai kishte shërbyer për të çuar shokët e Komitetit Qendror në lloj-lloj inspektimesh poshtë e përpjetë, pavarësisht se i përkiste radhëve të klasës punëtore, u emërua arkivist në Arkivin e Komitetit Qendror të Partisë së Punës. Pavarësisht se vitet kanë ecur, nuk na janë as sot këto metoda nga e kaluara komuniste.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...