1998/Trillimet e Fatos Klosit disa ditë para vrasjes së Azem Hajdarit

E mërkurë, 12 September 2018 18:25

Duke rikthyer gjithë trupën e oficerëve të Sigurimit të Shtetit, Shërbimi Informativ Kombëtar i drejtuar nga Fatos Klosi nuk ishte gjë tjetër veçse një bisht komunist i Partisë Socialiste. Dhe siç ka thënë Enver Hoxha, oficerët e Sigurimit në radhë të parë janë punëtorë partie e pastaj janë ashtu siç mund të ishin. Edhe sot, Fatos Klosi është një agjitator komunist që jep mendime për gjithçka kur është fjala kundër opozitës. Nuk mund të mungonte as te përvojetori i vrasjes së Azem Hajdarit. Gazetat e mediat e qeverisë, e kanë Klosin tellallin e parë sa herë që duhet thënë e kundërta e asaj që ka ndodhur. Në prag të vrasjes së Azem Hajdarit, SHIK-u i Klosit shpërndau një sërë desiformacionesh kundër opozitës. Të gjitha këto lajme, përfshi edhe përhapjes së tyre në gazetat e kohës që ishin të lidhura me qeverinë, synonin të rrëzonin me dhunë pushtetin, etj. Informacionet që ka sjellë Klosi, synonin ta paraqisnin vrasjen e Azem Hajdarit si rrjedhë të faktorëve që Klosi pretendonte. Sjellim sot një informacion të datës 2.9.1998. Pavarësisht se qyteti i Lushnjës ishte peng i bandave të Partisë Socialiste, Klosi raporton të kundërtën, madje me synim që të implikojë Azem Hajdarin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Aktualitet

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Një aksident i veçantë ka ndodhur në Tiranë. Dy motorë janë përplasur midis tyre dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e tyre, njëri prej të cilëve pa leje drejtimi. “Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!