Manipulimi i fotove gjatë diktaturës, hiqet bashkëpunëtori

Premte, 14 September 2018 19:40

Nga Kastriot Dervishi

Gjatë hyrjes së diktatorit në Tiranë në 28 nëntor 1944 nga fotot që botoheshin në albume, është hequr Koçi Xoxe, asokohe nënpresident i KANÇ-it, i cili pas pak ditësh do emërohej drejtor i Drejtorisë së Mbrojtjes së Popullit. Shihni krahasimet midis fotos origjinale dhe asaj të manipuluar. Përveç Xoxes janë larguar edhe të tjerë si një oficer i huaja prapa, etj.

Modifikuar më Premte, 14 September 2018 19:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...

Zv. Presidenti i SHBA-ve Pence mbështet referendumin në Maqedoni

Bota Shqiptare

Zv. Presidenti i SHBA-ve Pence mbështet referendumin në Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është pritur sot në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, nga nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence. Zëvendësi i Donald Trumpit i ka dhënë...

Vogëlushët e talentuar: Si mund ta dini a është fëmija juaj ndryshe nga të tjerët

Lifestyle

Vogëlushët e talentuar: Si mund ta dini a është fëmija juaj ndryshe nga të tjerët

Secili fëmijë është i veçantë në mënyrën e vet, aq më parë për prindërit e tyre. Mirëpo, rrallë janë të lindur me dhunti të veçantë me të cilat kompetencat e...