Manipulimi i fotove gjatë diktaturës, hiqet bashkëpunëtori

Premte, 14 September 2018 19:40

Nga Kastriot Dervishi

Gjatë hyrjes së diktatorit në Tiranë në 28 nëntor 1944 nga fotot që botoheshin në albume, është hequr Koçi Xoxe, asokohe nënpresident i KANÇ-it, i cili pas pak ditësh do emërohej drejtor i Drejtorisë së Mbrojtjes së Popullit. Shihni krahasimet midis fotos origjinale dhe asaj të manipuluar. Përveç Xoxes janë larguar edhe të tjerë si një oficer i huaja prapa, etj.

Modifikuar më Premte, 14 September 2018 19:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!