Turizëm qeni/ Fotot e rralla që tregojnë se si shqiptarët jetonin në komunizmëm

Premte, 04 May 2018 13:25

Vapa ka mbërritur shumë herët dhe ka nga ata që tashmë e kanë provuar ujin e detit.

Por ndërkohë të shumtë janë ta që duan të rikujtojnë se si pushonin dikur. 

Ky koleksion me foto ju tregon se si ‘luftonim’ vapën në komunizëm.

Fotot janë bërë në vitin 1984.

Autori i tyre është gazetari italian Ferdinando Scianna.

Modifikuar më Premte, 04 May 2018 14:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Seleksionimet e moshave, njihuni me datat dhe vendet përkatëse

Sport

Seleksionimet e moshave, njihuni me datat dhe vendet përkatëse

Zbulohet programi i FSHF-së për seleksionimin e lojtarëve të rinj në vendin tonë, por edhe në Greqi, Itali dhe Zvicër, që janë shtetet me më shumë fëmijë me orgjinë shqiptare...

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Aktualitet

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Monedhat e huaja e kanë nisur javën të dobësuara kundrejt monedhës vendase Lekë. Euro në rënie të lehte nga e premtja, blihet sot me 124.20 lekë dhe shitet me 125 lekë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!