1983, përvjetori/Kur Edi Rama nisi bashkëpunimin me organin e Sigurimit të Shtetit

E Enjte, 17 May 2018 18:34
Revista "Në shërbim të popullit" dhe skica e realizuar nga Edi Rama Revista "Në shërbim të popullit" dhe skica e realizuar nga Edi Rama

35 vjet më parë, Edi Rama, asokohe basketbollist jo i talentuar i "Dinamos", ekipit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, nisi bashkëpunimin edhe me organin letraro-politik të Sigurimit të Shtetit, "Në shërbim të popullit". Edi Rama ilustronte temat me "armiq, diversantë, armiq të popullit", në mënyrë që demaskimi i "armiqve të popullit" të ishte në lartësinë e detyrës. Deri më sot, pavarësisht se ia kanë kujtuar, zhurmëmadhi Edi Rama asnjëherë nuk ka folur për bashkëpunimin me organin e Sigurimit të Shtetit, revistën "Në shërbim të popullit". Ky prototip i prapagandës pse nuk flet asnjëherë për bashkëpunimin me organin letraro-politik të Sigurimit të Shtetit, atë ku lavdoheshin lloj-lloj punëtirësh operativë e persekutorë të atij regjimi? Dhe Rama si piramida e krimit komunist që është, nuk ka lënë persekutor apo bijë e bija të tyre pa i dhënë pushtet në administratën e tij. 

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 19:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!