1983, përvjetori/Kur Edi Rama nisi bashkëpunimin me organin e Sigurimit të Shtetit

E Enjte, 17 May 2018 18:34
Revista "Në shërbim të popullit" dhe skica e realizuar nga Edi Rama Revista "Në shërbim të popullit" dhe skica e realizuar nga Edi Rama

35 vjet më parë, Edi Rama, asokohe basketbollist jo i talentuar i "Dinamos", ekipit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, nisi bashkëpunimin edhe me organin letraro-politik të Sigurimit të Shtetit, "Në shërbim të popullit". Edi Rama ilustronte temat me "armiq, diversantë, armiq të popullit", në mënyrë që demaskimi i "armiqve të popullit" të ishte në lartësinë e detyrës. Deri më sot, pavarësisht se ia kanë kujtuar, zhurmëmadhi Edi Rama asnjëherë nuk ka folur për bashkëpunimin me organin e Sigurimit të Shtetit, revistën "Në shërbim të popullit". Ky prototip i prapagandës pse nuk flet asnjëherë për bashkëpunimin me organin letraro-politik të Sigurimit të Shtetit, atë ku lavdoheshin lloj-lloj punëtirësh operativë e persekutorë të atij regjimi? Dhe Rama si piramida e krimit komunist që është, nuk ka lënë persekutor apo bijë e bija të tyre pa i dhënë pushtet në administratën e tij. 

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 19:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...