1930/Në dyert e Oborrit Mbretëror, nga Lalë Krosi te princi i panjohur

Diel, 20 May 2018 19:38
Nga e majta: Allaman Çupi, Zef Serreqi, Aburrahman Krosi, Llesh Topallaj, Princi Sali Nga e majta: Allaman Çupi, Zef Serreqi, Aburrahman Krosi, Llesh Topallaj, Princi Sali

Nga Kastriot Dervishi

Një foto interesante në Oborrin Mbretëror. Këta ishin grupi më i afërt i Mbretit Zog. Më i njohuri ndër ta është Abdurrahman Krosi, i njohur ndryshe Lalë Krosi, i cili u largua nga Shqipëria në vitin 1931 e vdiq në mërgim. Major Llesh Topallaj u vra gjatë atentatit në Vjenë në shkurt 1931. Princi i fotografisë, është pak i njohur në opinionin shqiptar. Ai kishte edhe një vëlla, Princin Hysen Dohoshisti.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dënimi i bandës së Shullazit, reagimi i ambasadores gjermane Schütz

Aktualitet

Dënimi i bandës së Shullazit, reagimi i ambasadores gjermane Schütz

Menjëherë pas ambasadës së SHBA, edhe Ambasada e Gjermanisë në vendin tonë e ka përshëndetur dënimin nga Krimet e Rënda të grupit të strukturuar kriminal të Emiljano Shullazit. Ambasadorja Susanne Schütz...

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Globi

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Kjo është ajo që ka marrë nga jeta një vajzë e cila në fakt fatin duhet ta kishte ndryshe, sepse plot 30 vjet më parë, e ndërruan në maternitet duke...

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Sport

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe Uellsit. Emir Lenjani ka braktisur përfundimisht grumbullimin e kombëtares, pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!