22 milionë të vrarë nga sovjetikët në vitet 1917-1939

E mërkurë, 23 May 2018 19:28
Trakt i vitit 1944 i Ballit Kombëtar Trakt i vitit 1944 i Ballit Kombëtar

Nga Kastriot Dervishi

 

Ky trakt i Ballit Kombëtar i vitit 1944, tregon për disa prej krimeve të sovjetikëve në Bashkimin Sovjetik në vitet 1917-1939. Po ashtu, trakti ka edhe të dhëna për krime të tjera. Pavarësisht se në atë kohë rreziku i komunizmit përçohej nga intelegjencia e vendit, nuk u gjetën mjetet e duhura për të mos lejuar vendosjen e këtij regjimi në Shqipëri.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!