22 milionë të vrarë nga sovjetikët në vitet 1917-1939

E mërkurë, 23 May 2018 19:28
Trakt i vitit 1944 i Ballit Kombëtar Trakt i vitit 1944 i Ballit Kombëtar

Nga Kastriot Dervishi

 

Ky trakt i Ballit Kombëtar i vitit 1944, tregon për disa prej krimeve të sovjetikëve në Bashkimin Sovjetik në vitet 1917-1939. Po ashtu, trakti ka edhe të dhëna për krime të tjera. Pavarësisht se në atë kohë rreziku i komunizmit përçohej nga intelegjencia e vendit, nuk u gjetën mjetet e duhura për të mos lejuar vendosjen e këtij regjimi në Shqipëri.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...